Konut Sigortası ile Kapsam Altına Alabileceğiniz Riskler

Konut sigortası yaptırarak, bina ve isteğe göre içindeki eşyaları güvence altına alabilirsiniz. Bina teminatı ile içerisindeki her tür sabit tesisat da sigorta kapsamına g

Herhangi bir maddi hasarın meydana gelmesi durumunda genellikle eşyalar da hasar görmektedir. Bundan dolayı sigortalı konutların içindeki eşyalarla birlikte güvence altına alınmalıdır. Böylece az bir maliyet farkıyla daha geniş bir güvence satın alınmış olur.

Kiracılar yalnızca eşya teminatı ile eşyalarını güvence altına alabilirler.

Konut sigortası, konut ve içindeki eşyalar için gerekli bir güvence sağlamaktadır. Bu güvenceden en fazla şekilde faydalanmak için ihtiyaçlara en uygun teminatlar poliçede seçilmesi gerekir.


1. Konut Sigortasındaki Ana Teminatlar Nelerdir?

Konut sigortası teminatlarında tüm sigorta şirketleri için ortak olan ana teminat yangın teminatıdır. Yangın teminatı; yangın, yıldırımın ve patlamanın sebep olduğu maddi hasarlar güvence altına alır.


2. Konut Sigortasında Bulunan Ek Teminatlar Nelerdir?

Grev, lokavt, kargaşalık, halk hareketleri ve kötü niyetli hareketler, Sel/su baskını, cam kırılması, ferdi kaza, hırsızlık, yardım hizmetleri, enflasyondan korunma, deprem ve yanardağ püskürmesi, aile reisi sorumluluğu, dahili su, yer kayması, araç çarpması, fırtına, duman, kar ağırlığı, yangın mali mesuliyet ve kira kaybı, enkaz kaldırma, alternatif ikametgah değişikliği masrafları gibi meydana gelebilecek zararları güvence altına alacak ek teminatlar bulunmaktadır.


Şirketimizi arayarak, dilediğiniz sigorta türünde ücretsiz danışmanlık alabilirsiniz. Yapacağımız tüm sigorta işlemlerinde birçok sigorta acentesinden fiyat alarak en uygun ücreti sizlere sunuyoruz.